- Kaliscy licealiści ustrzelili I miejsce
Kaliscy licealiści ustrzelili I miejsce
sobota, 05 październik 2019
W dniu 29 września 2019r. na strzelnicy sportowej w Złocieńcu odbyły się I Powiatowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych z udziałem drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, która zajęła w swojej kategorii I miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3c o profilu wojskowym – Zuzanna Rymer, Patryk Grembowski i Dominik Wyrembek, pod opieką mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego.
Okazją do przeprowadzenia zawodów były obchody związane jubileuszem 20-lecia przystąpienia POLSKI do NATO. Do rywalizacji stanęło ponad 70 osób, reprezentujących 25 drużyn z jednostek mundurowych oraz szkół z terenu powiatu drawskiego. Wśród grup, które przyjechały na niedzielne zawody byli m.in. policjanci, strażacy z jednostek OSP, strażnicy miejscy, członkowie kół myśliwskich i bractwa kurkowego, leśnicy, żołnierze, m.in. z US ARMY oraz młodzież ze szkół.
Zawody strzeleckie przeprowadzone są w następujących konkurencjach: karabin sportowy kal. ’22 LR, 5 strzałów ocenianych do tarczy Ts1 , postawa stojąca, odległość 25 metrów, pistolet sportowy kal ’22 LR, 5 strzałów ocenianych do tarczy Ts2 odległość 25 metrów, postawa stojąca. Po zaciętej rywalizacji, która trwała kilka godzin, uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim zajęli I miejsce w grupie drużyn młodzieżowych w strzelaniu z pistoletu sportowego.
Oprócz sportowej rywalizacji ważnym elementem spotkania była integracja służb mundurowych, pokaz broni wojskowej, szkolenie z pierwszej pomocy, a także wymiana doświadczeń i omówienie wzajemnej współpracy pomiędzy przedstawicielami instytucji. Nie zabrakło gorącego posiłku.
Zawody strzeleckie zostały zorganizowane przez Złocienieckie Bractwo Sokoła przy wparciu finansowym powiatu drawskiego. Dziękujemy za zaproszenie i gościnne przyjęcie. W przyszłym roku przyjedziemy bronić pierwszego miejsca!

Andrzej Kowalewski