- Rozpoczęcie roku szkolnego w kaliskim liceum i technikum
Rozpoczęcie roku szkolnego w kaliskim liceum i technikum
czwartek, 05 wrzesień 2019
W dniu 2 września 2019r. w ogrodzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 z udziałem grona pedagogicznego, licznie przybyłych zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim ponad 400 uczniów, uczących się w 16 oddziałach liceum i technikum informatycznego.
Zgromadzonych na uroczystości powitał dyrektor szkoły Maciej Rydzewski, który wskazał na wyjątkowość nowego roku szkolnego. W ZSP w Kaliszu Pomorskim po długiej przerwie naukę rozpoczynają absolwenci szkół podstawowych. Na uwagę zasługuje też rekordowa, bo przekraczająca 200 wychowanków, liczba uczniów mieszkających w internacie. Dyrektor podkreślił, że w ZSP w Kaliszu Pomorskim uczniowie mogą nie tylko pogłębiać wiedzę i przygotowywać się do matury, ale również rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania i odkrywać talenty pod kierunkiem nauczycieli pasjonatów, których przedstawił. Podziękował również przedstawicielom władz samorządowych, organu prowadzącego szkołę – powiatu drawskiego, gminy Kalisz Pomorski, wojska, służb mundurowych i instytucji współpracujących ze szkołą, rodzicom za współpracę i stworzenie młodzieży bardzo dobrych warunków do edukacji.
Życzenia sukcesów w nauce, znalezienia własnej edukacyjnej drogi przez uczniów, a także satysfakcji w pracy nauczycielom złożyli: pan Mariusz Nagórski – wicestarosta drawski oraz pan Stanisław Samek, wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego, który podkreślił znaczenie szkoły ponadpodstawowej dla miasta.
Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami, a goście na poczęstunek do gabinetu dyrektora szkoły.
Koordynatorem inauguracji roku szkolnego była pani Joanna Mączkowska, nauczycielka języka polskiego i opiekunka grupy teatralnej „Klepsydra”, we współpracy z panami: Konradem Chwastkiem, Adamem Stąporkiem, Andrzejem Kowalewskim i Krzysztofem Wójciakiem. Uroczystości prowadziły uczennice działające w grupie „Klepsydra” – Julia Enders i Wiktoria Spieler.

Maciej Rydzewski