- Noc Kupały coraz bliżej
Noc Kupały coraz bliżej
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
Najkrótsza noc w roku, zwana w tradycji prasłowiańskiej Nocą Kupały, jest coraz bliżej. A wraz z nią wielkie widowisko plenerowe, które z tej okazji przygotowuje drawski Ośrodek Kultury. Jak już informowaliśmy odbędzie się ono w sobotnią noc, 22 czerwca w parku im. F. Chopina w Drawsku Pomorskim, podczas Letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Próby nad rekonstrukcją barwnego misterium opartego na motywach „Starej baśni” J.I. Kraszewskiego rozpoczęły się w maju. W widowisku, które stanowi autorski spektakl Joanny Mączkowskiej, wystąpi młodzież licealna oraz grupy taneczne z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.
- Podczas licznych prób i warsztatów teatralnych dopinamy ostatnie szczegóły tego przedstawienia tak, aby nasi goście poczuli się tej nocy nie tylko widzami, ale i uczestnikami prezentowanych obrzędów – informuje Joanna Mączkowska (reżyser teatralny z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie).

Widowisko powstaje w ramach realizacji zadania “BIBLIOTEKA – TU MOŻNA WIĘCEJ!” w ramach PROGRAMU Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Natodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.